Visakoivuotelauta-aihio bassolle
Visakoivuotelauta-aihio bassolle Visakoivuotelauta-aihio bassolle Visakoivuotelauta-aihio bassolle

Visakoivuotelauta-aihio bassolle

44,00 €
Sisältää alv. 24 %

Visakoivuinen otelauta bassolle

Tuote on tilapäisesti loppunut.
Saatavuus 0 kpl

Visakoivu on rauduskoivun (Betula pendula) muunnos (Betula pendula var. carelica), jossa puun sisään jää usein kuorta joka muodostaa ruskeita täpliä ja juovia. Puuaine on usein keltaisempaa kuin tavallisen koivun. Joskus visaisuuden lomassa myös loimuisuutta.

Luokittelemme visakoivuun pääasiassa kolmeen laatuluokkaan:
A-laatu, "laiskaa" visaisuutta osassa puuta, värimuunnoksia tai pieniä oksia.
AA-laatu, kauttaaltaan visainen kansipuu.
Premium-laatu, paljon visasisuutta, ehjä puuaine vaativimmille rakentajille. Tätä laatua tarjolla vain harvoin.

Visakoivuista otelautaa emme yleensä höylää, vaan hiomme ne oikeaan vahvuuteen. Tämän vuoksi sen käsittely on kallimpaa.

Koko noin 75x 9 x 720mm.  Riittää esim 24-nauhaiselle 4-kieliselle bassolle, jonka mensuuri on 34" (863,6mm).

Pituus:
55 cm
Korkeus:
1 cm
Leveys:
18 cm
Paino:
1 kg
Arvostelut 0 arvostelua
Pitkiä jyrsinteriä saapunut varastoon ja Mixol-sävytyspastojen hinnat laskivat

Suursuosikki!

Soitinrakentajien suosituin jyrsinterä, jolla ulottuu jopa 50mm syvyyteen.
Tällä terällä teet lähes kaikki sähkökitaran kolot: 16mm:n kaulataskun ja 40mm syvyisen kontrollipotero yhdellä sabluuna-asetuksella! 

Pieni erä tulossa maaliskuun alussa
Nyt kannattaa toimia nopeasti, sillä nämä loppuu varastosta aina nopeasti.



Tilaa terä tästä linkistä. Teriä on vain rajoitettu erä saatavilla.


MIXOL-sävytteet

Maahantuoja yllätti meidät positiivisesti ja alensi laadukkaiden MIXOL-sävytypastojen hintaa reippaasti. Uudet hinnat alkaen 2,90€/pullo!!!